DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Budete sa čudovať, kto všetko má talianske korene! Nielen Bradley Cooper

25. 05 2015 09:58 | Kamil Konkoľ
Bradley Cooper
Bradley Cooper Foto: wikipedia.com

Južanská krv koluje v žilách aj ďalším hollywoodskym hviezdam.

Hviezda filmu trilógie Vo štvorici po opici má talianske korene z matkinej strany. Za slobodna sa volala Campano a dlhé roky pracovala v televíznom prostredí. Jeho otec bol Ír.

Odmalička ho vychovávali v kresťanskej viere. Skôr, ako pričuchol k herectvu, pracoval ako novinár. Jeho kariéra sa rozbehla po tom, čo sa v roku 1999 objavil v malej úlohe seriálu Sex v meste

Známa čarodejnica

Alyssa Milano
Foto: wikipedia.com
 

Alyssa Milano má Taliansko priamo v priezvisku. Je známa zo seriálu Merlose Place a Čarodejnice, ktoré ste sledovali aj na obrazovke TV Markíza. Talianske korene má tiež po matke, ktorá pracovala ako módna návrhárka, venovala sa tiež vyhľadávaniu nových talentov.

Jej otec pracoval ako žurnalista. Ako hovorí známa herečka, za svoj úspech vďačí predovšetkým milujúcej rodine, ktorá ju držala pevne na zemi. Vyrastala v newyorskom Brooklyne.

Mafián

Al Pacino
Foto: wikipedia.com
 

Al Pacino ako Michael Corleone z Krstného otca. Kultová postava, ktorá má milióny fanúšikov po celom svete. Známy herec sa narodil v Amerike, no obaja jeho rodičia sú pôvodom Taliani. Južanské črty nezaprie. 

Kráľovná popu a škandálov

Madonna
Foto: wikipedia.com
 

Madonna zdedila taliansku krv po starých rodičoch z otcovej strany. Priezvisko Ciccone hovorí za všetko. vyrastala v katolíckej viere v americkom Michigane. Po skončení cirkvevnej školy sa presťahovala do New Yorku, kde začínala ako tanečnica.

Kariéru speváčky odštartovala, keď mala 25 rokov. Má na konte 13 štúdiových albumov, 7 cien Grammy a dodnes patrí k najlepšie zarábajúcim interpretom všetkých čias.

Frajer z Vegas

Robert De Niro
Foto: wikipedia.com
 


Pred dvomi rokmi sa nechal Robert De Niro nahovoriť na úlohu Paddyho v snímke Last Vegas (Frajeri vo Vegas), ktorý ste mohli vidieť aj na TV Markíza. Američan s talianskymi koreňmi má na konte viac ako 90 filmov. Je nielen herec, ale aj producent a režisér. Začiatkom budúceho roka ho uvidíme v komédii Dirty Grandpa so Zacom Efronom.

Jednoducho Gaga

Lady Gaga
Foto: wikipedia.com
 

Excentrická a poriadne divoká. Speváčka Lady Gaga je na svoje talianske korene hrdá. Poctu svojim predkom vzdala hneď na začiatku kariéry vo videoklipe k pesničke Nothing Else I Can Say. Záber, ako spolu s hlavným hrdinom klipu konzumuje špagety, potešil nejedného jej talianskeho fanúšika.

Hviezdička z morbídnej rodinky

Christina Ricci
Foto: wikipedia.com
 

Začiatkom 90. rokov sa objavila vo videoklipe ku skladbe Shoop Shoop Song od Cher. Diváci ju poznajú aj ako malú Wednesday z Addams Family. Christina Ricci si okrem filmov zahrala aj v niekoľkých seriáloch. Objavila sa v Ally McBealovej a Joeym.

Svoj hlas prepožičala animovanej postavičke v Simpsonovcoch a v druhom pokračovaní Šmolkov, ktorých uvidíte v sobotu 30. mája o 20.30 h na Markíze

Ak ste fanúšikmi Talianska, máme pre vás novinku. Seriál Dáma v závoji, ktorý štartuje 2. júna po Búrlivom víne na obrazovkách TV Markíza. 

Všetko o seriálovej novinke sa dozviete TU. 

Lino Guanciale. Talian, z ktorého Slovenky (možno) padnú na zadok. 

Hlavná hrdinka Miriam Leone začínala v súťaži krásy. A nebola sama!


Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Dáma v závoji: FINÁLE - v nedeľu, 27. augusta, o 20.00!
Sledujte celé epizody na